WKS Siemiechów - strona nieoficjalna

Siemiechów TV

Jak każdy szanujący się Klub tak i My mamy TV klubową , a więc zapraszamy do OGLĄDANIA, SUBSKRYBOWANIA, LAJKOWANIA i UDOSTĘPNIANIA "WKS Siemiechów TV".
Do zobaczenia.!

Historia klubu

1998-2019

Początek działalności sportowej datowany jest na początek lat 90-tych ubiegłego wieku, a głównym propagatorem był Pan Jerzy Kwiek.

W początkowym okresie działalności jako klub niezrzeszony w TOZPN rozgrywano mecze towarzyskie piłki nożnej z okolicznymi wioskami, na boisku piłkarskim obok szkoły.

W roku 1998 zawiązuje się Komitet Założycielski na czele, którego stają koledzy: Jerzy Kwiek, Adam Tabiś, Stanisław Kaczmarczyk.

W dniu 01.09.1998 rok Komitet w powyższym składzie składa w Sądzie Rejonowym w Tarnowie dokumenty celem rejestracji Stowarzyszenia Kultury Fizycznej p.n. Wiejski Klub Sportowy Siemiechów w Siemiechowie.

W dniu 01.10.1998 rok zostaje zarejestrowany przez Sąd w Tarnowie.

Dnia 28.11.1998 r. odbyło się walne zebranie członków klubu na, którym wybrano jego władze w następującym składzie:

Prezes-Adam Tabiś

W-ce Prezes-Jerzy Kwiek

Sekretarz-Zbigniew Damian

Skarbnik-Waldemar Burnat

Członek-Bronisław Kucharzyk

Komisja rewizyjna

Przewodniczący-Grzegorz Łabuz

Sekretarz-Grzegorz Majka

Członek-Ryszard Iwaniec

W początkowej fazie korzystano z boiska piłkarskiego przyszkolnego, lecz decyzją Rady Gminy Gromnik teren ten został przeznaczony na budowę Szkoły oraz Hali Sportowej.

Po decyzji Rady Gminy, zarząd klubu podjął starania o pozyskanie gruntu pod budowę nowego boiska sportowego. Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Gromnik Pana Bogdana Stasz oraz Radnych Gminy i Zarządu Klubu Sportowego.

Zakupiono teren pod budowę boiska od Panów Jamróz i Ciesielczyk-całość została sfinansowana przez Urząd Gminy w Gromniku.

W 2000 roku przystąpiono do budowy boiska i szatni dla sportowców.

W 2001 roku wykonana została murawa płyty boiska, a w następnych latach wybudowano szatnie i ogrodzenie boiska-sfinansowane przez Urząd Gminy Gromnik.

Część prac wykonana została przez członków Klubu Sportowego w czynie społecznym

Poświęcenie boiska przez ks.Bogusława Skotarka dnia 9.09.2001 r.

W sezonie 2001/02 została zgłoszona do rozgrywek piłkarskich W TOZPN drużyna seniorów w klasie „B’’, w której gramy do dnia dzisiejszego.

Pierwszy mecz rozegraliśmy w dniu:12.08.2001 w Rzepienniku Strzyżewskim doznając porażki 1:4. Bramkę dla WKS Siemiechów zdobył Konrad Ludwa.

Zdjęcie z tego meczu w Rzepienniku Strzyżewskim

Od lewej: Kubiś Wojciech, Krzanowski Rafał, Ozga Grzegorz, Sowa Paweł,  Góral Grzegorz, Lubera Kazimierz, Wietecha Dariusz, Pruchnicki Piotr,

Klęczą; Ludwa Konrad, Trójka sędziowska, Kubik Wacław,

Rezerwowi: Walkowicz Rafał, Iwaniec Mariusz, Kiełbasa Kazimierz, Łazarek Mariusz,

W latach 2001-2013 w klubie zachodziły duże zmiany kadrowe. Z tego też powodu w naszych barwach grali zawodnicy z: Ciężkowic, Gromnika, Zakliczyna oraz Tarnowa.

W historii klubu najlepszym strzelcem jest obecnie grający Rafał Stępek zdobywając 83 bramki. Na drugim miejscu Łazarek Mariusz-54 bramki.

Działalność klubu w początkowym okresie była wspierana przez Bolesława Dziedzine, a obecnie przez Jarosława i Wacława Gądek.

Z okazji 15- lecia działalności klubu wszystkim działaczom, piłkarzom, sympatykom oraz władzom gminnym składamy podziękowanie.

NIŻEJ PRZEDSTAWIAMY FOTOGRAFIE Z DZIALALNOŚCI SPORTOWEJ Z OKRESU MIĘDZYWOJENNEGO W SIEMIECHOWIE

10 czerwca 2018 roku WKS Siemiechów zagrał pierwszy Mecz Barażowy od którego zależał awans do A Klasy. Przeciwnikiem była Drużyna z Dębiny Łętowskiej. Spotkanie miało miejsce u Gości i zakończyło się wynikiem 3- 0 dla WKS-u.
      Drugi Mecz Barażowy odbył się tydzień później na Naszym Stadionie. Zgromadził wielu Naszych Sympatyków oraz Kibiców. Po zaciętej walce ulegliśmy Drużynie z Dębiny Łętowskiej 0 - 5. Niestety tym wynikiem Drużyna WKS Siemiechów pożegnała się z Awansem do A Klasy.

Rok później z wielkim bagażem i zaangażowaniem Drużyna WKS wzmocniła swoje siły i po wielu treningach,sparingach rosła w siłę.
     Po Rundzie Jesiennej byliśmy na miejscu Lidera Grupy.

Rudka-Siemiechów

Nasza Drużyna Zapewniła sobie Awans do A Klasy pokonują KS Niwkę w dniu 09.06.2019 na ich własnym Stadionie 9 - 1. Po tym Meczu było już wiadomo, że z drugiego miejsca awansujemy.

Nasze barwy reprezentowało 24 zawodników: Kacper Turaj Michał Świerczek Mateusz Ludwa Sławek Kieroński Mariusz Kieronski Dariusz Chudek Konrad Ludwa Paweł Świątek Dawid Dąbrowiecki Adam Burnat Patryk Kubicz Dawid Gąsior Paweł Jeż Dawid Gucwa Maciej Gryzło Jacek Śliwa Marcin Łabuz Zbigniew Damian Kamil Kwiek Rafał Stępek Mateusz Biesek Lojzek Pres Daniel Pres Patryk Gniadek

Wielkie podziękowania należą się całemu Sztabowi Szkoleniowemu za poświęcony czas, wywiązywanie się z obowiązków, zaangażowanie i pomoc przez cały sezon:
Adam Tabiś
Wacław Gadek
Krzysztof Pichner
Marek Kwiek
Paweł Jeż
Anna Dąbrowiecka.

Dziękujemy.

Trening

WTOREK I  PIĄTEK

GODZ: 19:30

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

W.K.S SIEMIECHÓWKS Ryglice
W.K.S SIEMIECHÓW 5:2 KS Ryglice
2021-02-28, 14:00:00

oceny zawodników »

LKS Olszynka Ołpiny 5:1 W.K.S SIEMIECHÓW
KS Radlna 4:6 LKS Gosłavia Gosławice
Biała Lubaszowa 1:0 LKS Zgłobice
Pogoria Pogórska Wola 4:1 KS Ryglice
Orzeł Lisia Góra 0:3 Rzepiennik Strzy.
LKS Koszyce Wielkie 0:4 KS US Śmigno
Iskra Tarnów 3:0 LKS Victoria Koszyce Małe