WKS Siemiechów - strona nieoficjalna

W.K.S. Siemiechów - K.S. Rzuchowa 2 - 1
Ładowanie...

Siemiechów TV

Jak każdy szanujący się Klub tak i My mamy TV klubową , a więc zapraszamy do OGLĄDANIA, SUBSKRYBOWANIA, LAJKOWANIA i UDOSTĘPNIANIA "WKS Siemiechów TV".
Do zobaczenia.!

Historia klubu

1998-2013

Początek działalności sportowej datowany jest na początek lat 90-tych ubiegłego wieku, a głównym propagatorem był Pan Jerzy Kwiek.

W początkowym okresie działalności jako klub niezrzeszony w TOZPN rozgrywano mecze towarzyskie piłki nożnej z okolicznymi wioskami, na boisku piłkarskim obok szkoły.

W roku 1998 zawiązuje się Komitet Założycielski na czele, którego stają koledzy: Jerzy Kwiek, Adam Tabiś, Stanisław Kaczmarczyk.

W dniu 01.09.1998 rok Komitet w powyższym składzie składa w Sądzie Rejonowym w Tarnowie dokumenty celem rejestracji Stowarzyszenia Kultury Fizycznej p.n. Wiejski Klub Sportowy Siemiechów w Siemiechowie.

W dniu 01.10.1998 rok zostaje zarejestrowany przez Sąd w Tarnowie.

Dnia 28.11.1998 r. odbyło się walne zebranie członków klubu na, którym wybrano jego władze w następującym składzie:

Prezes-Adam Tabiś

W-ce Prezes-Jerzy Kwiek

Sekretarz-Zbigniew Damian

Skarbnik-Waldemar Burnat

Członek-Bronisław Kucharzyk

Komisja rewizyjna

Przewodniczący-Grzegorz Łabuz

Sekretarz-Grzegorz Majka

Członek-Ryszard Iwaniec

W początkowej fazie korzystano z boiska piłkarskiego przyszkolnego, lecz decyzją Rady Gminy Gromnik teren ten został przeznaczony na budowę Szkoły oraz Hali Sportowej.

Po decyzji Rady Gminy, zarząd klubu podjął starania o pozyskanie gruntu pod budowę nowego boiska sportowego. Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Gromnik Pana Bogdana Stasz oraz Radnych Gminy i Zarządu Klubu Sportowego.

Zakupiono teren pod budowę boiska od Panów Jamróz i Ciesielczyk-całość została sfinansowana przez Urząd Gminy w Gromniku.

W 2000 roku przystąpiono do budowy boiska i szatni dla sportowców.

W 2001 roku wykonana została murawa płyty boiska, a w następnych latach wybudowano szatnie i ogrodzenie boiska-sfinansowane przez Urząd Gminy Gromnik.

Część prac wykonana została przez członków Klubu Sportowego w czynie społecznym

Poświęcenie boiska przez ks.Bogusława Skotarka dnia 9.09.2001 r.

W sezonie 2001/02 została zgłoszona do rozgrywek piłkarskich W TOZPN drużyna seniorów w klasie „B’’, w której gramy do dnia dzisiejszego.

Pierwszy mecz rozegraliśmy w dniu:12.08.2001 w Rzepienniku Strzyżewskim doznając porażki 1:4. Bramkę dla WKS Siemiechów zdobył Konrad Ludwa.

Zdjęcie z tego meczu w Rzepienniku Strzyżewskim

Od lewej: Kubiś Wojciech, Krzanowski Rafał, Ozga Grzegorz, Sowa Paweł,  Góral Grzegorz, Lubera Kazimierz, Wietecha Dariusz, Pruchnicki Piotr,

Klęczą; Ludwa Konrad, Trójka sędziowska, Kubik Wacław,

Rezerwowi: Walkowicz Rafał, Iwaniec Mariusz, Kiełbasa Kazimierz, Łazarek Mariusz,

W latach 2001-2013 w klubie zachodziły duże zmiany kadrowe. Z tego też powodu w naszych barwach grali zawodnicy z: Ciężkowic, Gromnika, Zakliczyna oraz Tarnowa.

W historii klubu najlepszym strzelcem jest obecnie grający Rafał Stępek zdobywając 83 bramki. Na drugim miejscu Łazarek Mariusz-54 bramki.

Działalność klubu w początkowym okresie była wspierana przez Bolesława Dziedzine, a obecnie przez Jarosława i Wacława Gądek.

Z okazji 15- lecia działalności klubu wszystkim działaczom, piłkarzom, sympatykom oraz władzom gminnym składamy podziękowanie.

NIŻEJ PRZEDSTAWIAMY FOTOGRAFIE Z DZIALALNOŚCI SPORTOWEJ Z OKRESU MIĘDZYWOJENNEGO W SIEMIECHOWIE

Trening

GODZ: 19:00

ORLIK W
 GROMNIKU

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

ZRYW WIELKA WIEŚW.K.S SIEMIECHÓW
ZRYW WIELKA WIEŚ 2:3 W.K.S SIEMIECHÓW